29 Ocak 2011 Cumartesi

29 Ocak 2011 Adana Yarış Yorumları ve Altılı Şablonu

1.AYAK: Uzayan her mesafeyi daha etkili koşan 1-SİNANAĞA, ağır kilo dezavantajına rağmen, bu rakiplerine kilo verebilecek kapasite olduğu için koşunun en şanslı ismidir. Son koşusunda yarışı çok gerilerde takip edip, önde Şimşek Zaferi gibi güçlü rakibine fazlaca avans verince sonlarda yetişememiş ve sahadan 2.likle ayrılmıştı. Bugün formda jokeyi Ayhan Kurşun aynı hataya düşmeyecektir. Kuponlarınıza en başta yazmanızı tavsiye ediyorum. Yarıştaki öncelikli rakibi 7-ALABORA'dır. Çok sık koşturulmasına rağmen hiç etkilenmeyen safkan, müthiş formuyla özlediği birinciliğe uzanabilir. Bu yarışa iyi hazırlanan ve son yarışını zorlanmadan kazanan 4-DEVİRHANBEY yarışta diğer şans verdiğim isimdir. Bu 3 isim küçük kuponlar için yeterlidir. Geniş kuponlar yer alması gereken diğer isimler altılı şablonumdadır.

2.AYAK: Bu yarış için yapmış olduğu uzun mesafeli son çalışmasında göz dolduran ve kondüsyon açığını kapatan 9-SARSILMAZ birinciliğe çok yakındır. Son koşusunda stili icabı öne düşen safkan, sonlarda nefes yönünden etkilenince sahadan 4.lükle ayrılmıştı. 7 aylık uzun bir sürenin ardından böylesine etkili bir yarış sergilemesi, ne kadar formda olduğunun işaretidir. Bugün start ile beraber liderliği alacak olan bu safkanın çıktığı gibi kazanmasını bekliyorum ve küçük kupon yapanlara banko yazmalarını tavsiye ediyorum. Geniş kupon yapanlara ilk rakip olarak 1-LUNAR RELATIVE'i öneriyorum. Takibimden düşmeyen safkanın formu gayet iyi olup bu defa şeytanın bacağını kırabilir, dikkat! Geniş kuponlara önereceğim diğer isimler altılı şablonumdadır.

3.AYAK: Formunun zirvesinde olan 2-BERKCAN'ın lehine pist ve mesafede, dişine göre rakipleri önünde bu koşuyu kazanmasını bekliyorum. Safkanı son yarışında banko olarak önermiştim ve benim yüzümü kara çıkartmayıp zorlanmadan kazanmıştı. Bugünde son yarışına benzer bir grupta start alacağı için kazanması normal sonuç olacaktır. Küçük kupon veya 2 bankolu altılı kuponu yapmak isteyenlere, bu safkanı banko olarak yazmalarını öneriyorum. Tek banko tercih edenler veya geniş kupon yapanlar için rakipleri altılı şablonumdadır.

4.AYAK: Her yönüyle bu grubun üstünde olan 1-ACTIONMAX'in yarış içerisinde herhangi bir aksilik yaşamadığı takdirde zorlanmadan kazanmasını bekliyorum. Son yarışında Fairson, Aydemirhan gibi güçlü isimlerin yanında start alan kısrak, iki ay ara vermesine rağmen gayet tatminkar bir performans sergilemişti. Ayrıca Adana pistinde ilk kez koştuğu halde pisti yadırgamaması gözümden kaçmamıştı. Bugün son yarışına oranla daha hazır olan kısrağın, pistide tanıma avantajıyla bu koşuyu kazanmasını bekliyorum ve kuponlarınıza banko olarak yazmanızı öneriyorum.

5.AYAK: Yarış hayatına Ankara'da başlayan ve ilk startını zorlanmadan kazanan 4-SUPER NATUREL, kısa bir süre dinlenip burada bir yarış gördü. Koşmuş olduğu yarışının ardından idman pistinde dereceli işler sergileyen safkan, uygun grupta yarışın en şanslı ismidir. Yarıştaki ilk ciddi rakibi 1-FREE FATHER olacaktır. Son yarışını sert grupta koşan safkan, bu grup için gayet tatminkar sayılabilecek bir performans ortaya koymuştu. Bugün ağır kilodan etkilenmediği takdirde koşuyu kazanabilir. Bu kez ters bir yarış koşmasını beklediğim 6-ALWAYS LANTERN ve bu yarışa çok iyi hazırlanan 7-MISS ASYA yarışta diğer şans verdiğim isimlerdir. Bu 4 ismi kuponlarınıza ayrımsız yazmanızı tavsiye ediyorum. Çift bankolu kuponumu tercih edenler geriye kalan 3 ismi de yazıp rahat bir yarış izleyebilirler.

6.AYAK: Son yarışında banko olarak önerdiğim ve beni yanıltmayıp koşuyu uzakara kazanan 5-RAST'ın devam eden süper formuyla geçmiş olduğu bu rakiplerini tekrar geçmesini bekliyorum ve yarışta ilk şansı bu safkana veriyorum. Takibimde olan ve bu defa çok etkili koşmasını beklediğim 15-ÇİFTELİ, en ciddi ve sert rakibidir. Bu safkan geçen haftaki yarışını kazanabilirdi fakat aprantisi Samet Erkuş'un etkisiz kalmasından dolayı sonlarda beklenen sprintini yapamamış ve yarışı tabelanın son sırasında tamamlamıştı. Bugün etkili jokey Yunus Taşdelen ile start alacak olan bu kısrak, sonlarda yapacağı çok güçlü sprinti ile rakiplerini avlayamaya çalışacaktır. Bu iki ismi kuponlarınıza ayrımsız yazmanızı tavsiye ediyorum. Çift bankolu kuponumu tercih edenlere 3 isim daha öneriyorum. Bu isimler çift bankolu altılı şablonumdadır.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
ingilterevizesi ingilterevizesi